Szereposztás
Brindsley Miller: Ónodi Gábor
Carol Melkett: Pertics Villő
Miss Furnivall : Gombos Judit
Melkett ezredes: Karczag Ferenc
Harold Gorringe: Vándor Attila
Schuppanzigh: Zelei Gábor
Clea: Sárvári Diána
George Bamberger: Deme Gábor
Díszlettervező: Fekete Mónika
Jelmeztervező: Fekete Mónika
Segédrendező: Deme Gábor
Rendező: Szurdi Miklós
A fotókat augusztusban készítette Csabai István, az előadás olvasópróbájáról.
Sir Peter Levin Shaffer, brit drámaíró, forgatókönyvíró és dramaturg. Többek között az Equus, és - a Szolnokon nagysikerrel bemutatott - Amadeus színművek írója farce-nak határozza meg a Black Comedy műfaját. A farce jelentése: bohózat, komédia, cirkusz.
Hát ez az!
A történet:
Brindsley Miller, a fiatal, nincstelen szobrász és kedvese Carol „kölcsönvesznek” a szomszédban lakó Haroldtól – annak engedélye nélkül – néhány értékes, antik bútort, hogy jobb benyomást tegyenek a milliomos műgyűjtőre, aki Miller szobrait jön megnézni és Melkett ezredesre, Carol apjára. Azonban váratlanul betoppan Harold, és Clea, a szobrász volt szeretője. Mi jöhet még? Egy áramszünet. A Black Comedy bravúros trükkje, hogy míg a szereplők a sötétben tapogatóznak, addig a közönség mindvégig mindent lát, és önfeledten kacaghat a világosban.
Az előadást Baráthy György új fordításában és Szurdi Miklós rendezésében láthatja a szolnoki közönség.
Szurdi Miklós, aki nem csak színház, hanem filmrendező, forgatókönyvíró, színházigazgató, és Tv-film-producer, a Família Kft. sorozat egyik megálmodója, nem ismeretlen a szolnoki színházba járó közönségnek. 1980-ban itt rendezte, O’Neill Amerikai Elektráját, Udvaros Dorottyával és Margitai Ágival a főszerepekben.